...
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Karasu’da El Sanatları Sergisi Büyük İlgi Gördü.

Ana Sayfa » Haberler » Karasu’da El Sanatları Sergisi Büyük İlgi Gördü.
25 Mayıs 2016
Karasu’da El Sanatları Sergisi Büyük İlgi Gördü.

Karasu’da El Sanatları Sergisi Büyük İlgi Gördü.

23-24-25 Mayıs. 2016 Tarihlerinde Karasu Halk Eğitim Merkezi’nde açılan el sanatları sergisi protokol üyeleri ve davetliler tarafından ilgi gördü.

Halk Eğitim Merkezi binasında açılan el sanatları sergiyi iki günde yaklaşık üçbin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspirioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki ev hanımlarının daha fazla sosyal hayata girmelerini sağlamak amacıyla usta öğretici hocalar nezaretlerinde kursiyerlerin kullanacakları tüm malzemelerin ücretsiz olarak belediye tarafından karşılandığını söyledi. Kursiyerlerin yaptıkları el işlerini isterlerse satışa çıkarabileceklerini belirten İspirlioğlu, ‘Gelirlerini kendi alabilir, ev ekonomilerine katkıda bulunabilirler. Genç kızlar ise çeyizliklerini burada yapabiliyor.’ dedi.

Kadınların pazardan parça kumaş alarak yaptığı kıyafetleri yaklaşık 10 liraya mal ettiklerini ifade eden İspirlioğlu, Halk Eğitim Merkezince açılan kurslara her zaman destek vereceklerini aktardı.

Karasu Halk Eğitim Müdürü İlhan Garip ise 2015 – 2016 eğitim yılında 369 kursta 6 bin 679 kursiyere eğitim verdiklerini ifade ederek, ‘Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda istenilen kursları açmaya hazırız. Kurslarımıza katılmak isteyenler, Halk Eğitim Merkezimize veya Karasu Belediyesine başvurabilirler. Yaptığımız çalışmalarda her zaman yanımızda olan Kaymakamımıza, Karasu Belediye Başkanımıza, usta öğreticilerimize ve açmış olduğumuz kurslara katılan kursiyerlerimize teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

 

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Karasu Sosyete Pazarı Açıldı.

Karasu Sosyete Pazarı Açıldı.Karasu Sosyete Pazarı Açıldı. Karasu’da 26 Ekim. Cuma günü faaliyete geçen

Sakarya Nehri’ni Korumak İçin 160 Milyonluk Liralık Yatırım

Sakarya Nehri’ni Korumak İçin 160 Milyonluk Liralık Yatırım Sakarya Nehri’ni Korumak İçin 160 Milyonluk Liralık Yatırım SAKARYA (AA)

YSK’dan seçim açıklaması

YSK’dan seçim açıklamasıYSK’dan seçim açıklaması Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminde aday

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN