Karasu ve Kocaali İçin Yapılması Gerekenler.

EVET SN.EKREM YÜCE BAŞKANI 8 ARALIK AKŞAMI İZLEDİM, GÜZEL 203 PROJEYİ ANLATTI.

SAKARYA’NIN İNCİLERİ KARASU VE KOCAALİ SAHİL İLÇELERİ İÇİN NELER YAPTI!

KARASU VE KOCAALİ‘YE TAMAM YAPILANLAR VAR AMA! TURİZMDEN ADAM GİBİ PAY ALIYORLAR MI?

ÖRNEĞİN: Benzeri Konuları Karasu ve Kocaali İçin Yapılması Gerekenleri Yazdık, Ekrem – İshak – Ahmet Başkan Hangisini Dikkate Aldı?

Yıllardan beri söylediğimiz, Karasu için bazı önerilerimiz bunları yıllar önce yazıp sosyal medyada paylaşmıştık,
2024 yılı yerel seçimler yaklaşıyor ve Aşağıda yazdıklarımızdan kaç tanesi şimdiye kadar gerçekleştirildi, Vatandaş Duymak istiyor.

BAŞKANLAR BİRDE BİZDEN DİNLEYİNİZ LÜTFEN!

1- EĞLENCE KÜLTÜRÜNDEN ACİLEN VAZGEÇİP, CADDE VE SOKAKLARIN GÖREVLİLERİNİN BOZUK YAYA YOLU VE YOL ÇUKURLARI “FEN İŞLERİ MD. EKİPLERİNCE” SIKÇA KONTROL EDİLİP, GÜNÜMÜZE UYGUN MODERN HALE GETİRİLİP İYİLEŞTİRİLMESİ.

2- KARASU İÇERİSİNDEN GEÇEN KANALIN ACİLEN TEMİZLENMESİ, TEMİZ SUYUN DEVİR DAYIMLA DÖŞÜMLÜ AKITILMASI VE KOKUSUNUN GİDERİLMESİ, “ÖRNEK BELEDİYELER VAR” SAĞINDA, SOLUNDA, YÜRÜYÜŞ YOLU YAPILMASI, SAHİLDE BOYDAN BOYA, PLAJ CADDESİNDE DENİZE KADAR YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU YAPILARAK GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMASI YAPILMASI,

3- TARİHİ EVLERİN ETRAFINDAKİ YENİ YAPILAŞMALARA İZİN VERİLMEMESİ VE YAPILAN YAPILAR DERHAL KAMULAŞTIRILARAK YIKILIP TARİHİ MEKANLARIN KORUMA ALTINA ALINARAK KÜLTÜR EVLERİ KAPSAMINA SOKULMASI.

4- JANDARMA KOMUTANLIĞI PLAJ CADDESİ KAVŞAĞINA “ANKARA CADDESİ” YAYA VE ARAÇ ÜST GEÇİDİ ACİLEN YAPILMASI.

5- DENİZİN KARAYLA BİRLEŞMESİNİ ÖNLEYECEK MENDİREK İLAVE EDİLEREK ÖNLENMESİ, DENİZLERDEN YETERİNCE YARARLANILMASI İÇİN PLAJLARIN ACİLEN YOSUNDAN TEMİZLENMESİ, SİGARA İÇME YASAĞI UYGULANMASI HOPARLÖR İLE ÇEŞİTLİ UYARILARIN YAPILMASI VE HIRSIZLIK VS. İÇİN GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN BULUNDURULMASI.

6- MAHALLE ANA CADDE ARA SOKAKLARININ ACİLEN YOLLARIN, KALDIRIMLARIN BOZUKLUKLARININ DÜZENLENMESİ, ÇOCUK PARKLARI – YAŞLILARIMIZA YÖNELİK SPOR ALETLERİNİN KONULMASI VE YEŞİLLENDİRMEYE ÖNEM VERİLMESİ, ŞEHİR MERKEZİNDEKİ SOKAK KÖPEKLERİNİN BARINAKLARA GÖTÜRÜLMESİ VE SIKÇA DENETİM YAPILMASI.

7- ESNAF İŞ YAPMAK İÇİN YAZI BEKLİYOR FAKAT? YAZIN GELEN MİSAFİRLERİN MEMNUNİYETİ İÇİN, ESNAF ODASI VE BELEDİYE İŞBİRLİĞİ İLE ESNAFIN EĞİTİMDEN GEÇİRİLMESİ, AŞIRI FİYATTAN ve KABA DAVRANIŞLARDAN KAÇINILMASI, HİJYEN “TEMİZLİK DENETİM” ÇALIŞMASI YAPILMASI.

8- ÇARŞI İÇERİSİNDE KALDIRIMLARI VE ATATÜRK BULVARINI İŞGAL EDEN ESNAFIN UYARILARAK KALDIRILMASI “OTURANLARIN YAYAYA RAHATSIZLIK VERİLMESİNİN ENGELLENMESİ” DERHAL YAYANIN HALKIN DOLAŞIMINA AÇILMASI.

9- HER SEMTE GENÇLERİN SPOR YAPACAĞI ALANLAR YAPILMALI (FUTBOL SAHALARI, BASKETBOL SAHALARI YAPILMALI VE SPOR AKTİVİTE ALETLERİNİN KONULMASI)

10- KARASU HALK PAZARININ HAVALANDIRMA SİSTEMİ YAPILMASI, İNSANLAR YAZIN HAVASIZLIK ŞİKAYETİNDEN KURTARILMASI, “ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER ACABA ORAYA GİDİP GÖRÜYOR MU? VATANDAŞI DİNLİYOR MU?” SİGARA İÇİLMESİ ENGELLENMELİ, İÇ – DIŞ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİN GİDERİLMESİ TEMİZ VE BAKIMLI HALE KAVUŞTURULMASI İÇİN GEREKLİ DÜZENLEMELERİN YAPILMASI. PAZAR OLDUĞU GÜNLER, GİRİŞ – ÇIKIŞLARA HIRSIZLIK VS. İÇİN GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN BULUNDURULMASI.

11- ŞEHİR İÇERİSİNDEKİ OTOPARK SIKINTISINA ACİL ÇÖZÜM GETİRİLMESİ. “KISA SÜRE İÇİN PARK ÜCRETİ ALINMAMASI”

12- KARASU’YUMUZA YAKIŞIR BİR TARZDA ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ TEMİZ BAKIMLI OLMASI, HALK OTOBÜSÜ, MİNİBÜS ŞOFÖRLERİNİN VATANDAŞA YAŞLILARIMIZA NAZİK DAVRANMASI İÇİN EĞİTİMDEN GEÇİRİLMESİ VE AYAKTA YOLCU ALMAMASI.

13- ŞEHİR İÇERİSİNDE BULUNAN ÜRETİCİ FİRMALARIN ŞEHRİN DIŞARISINA ACİLEN ÇIKARILMASI. GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ OLMAMASI.

14- PARKLARIN ÇOĞALMASI VATANDAŞLARIN SPOR ALETLERİNİN OLMASI KULLANIMINA SUNULMASI VE DAİMA TEMİZ BAKIMLI OLARAK GEREKLİ DÜZENLEMELERİN YAPILMASI.

15- GİRİŞİMCİ TÜM VATANDAŞLARIMIZIN BELEDİYE İLE OLAN İLİŞKİLERİNİ SAĞLAM TEMELLERDE ELE ALINMASI VATANDAŞ DESTEKLENMELİ.

16- TARIM ve DİĞER HUSUSİ ARAÇLARIN VE MOTOSİKLETLERİN ŞEHİR İÇİNDE YÜKSEK SES ÇIKARMASI, MÜZİK ÇALARAK CİRİT ATMASI KESİNLİKLE GÜVENLİK GÜÇLERİ TARAFINDAN İZİN VERİLMEMELİ.

17- KARASU – KOCAALİ TURİSTİK BELDEDİR, TURİZME KAZANDIRILMASI İÇİN TÜM GİRİŞİMLER YAPILMALI.

18- ADAPAZARI – BARTIN DEMİRYOLU PROJESİNİN TAKİP EDİLİP HIZLANMASI SAĞLANMALI.

19- BELEDİYENİN AYIN BELLİ GÜNLERİNDE İSTEK – ÖNERİ VE ŞİİKAYET HALK TOPLANTILARI YAPMASI, BEYAZ MASASI VE WHATSAPP 0530 634 06 54 HATTINA GELEN ŞİKAYET VE İSTEKLERİN HEMEN DİKKATE ALINMASI. “VATANDAŞ SÖYLEDİĞİMİZİ DİKKATE ALMADILAR DEMEMELİLER? ve GERİ DÖNÜŞ BİLGİLENDİRMESİ YAPILMALIDIR.

20- İLÇEMİZDEKİ SÜREKLİ VE SIKÇA ELEKTRİK KESİNTİSİNİN “CİHAZLARIN ARIZALANMALARINA” SEBEP OLDUĞUNU SEPAŞ’A İLETİLMESİ VE ACİL ÇÖZÜMLENMESİ.

EVET AMACIMIZ; KARASU – KOCAALİ‘YE DAHA İYİ HİZMET EDİLMESİ. KİMSEYİ HEDEFE KOYMUŞ DEĞİLİZ! VATANDAŞLARDAN GELENLERİ VE AKLIMIZA GELENLERİ YAZMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

“HERŞEY KARASU – KOCAALİ VE HALKI İÇİN.”

YUKARIDA YAZILAN GENEL KONULAR KARASU – KOCAALİ İÇİN GEÇERLİDİR, SİZLERİNDE ÖNERİ VE İSTEKLERİNİZİ YORUM YAP KISMINA AKILCI İSTEK – PROJELERİ

sakaryatelevizyonu@gmail.com ‘a YAZABİLİRSİNİZ.