...
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Karasu Teras Restaurant – Yılmaz Sütçü

Adres : karasu kaynarca Yolu Üzeri 14 Km. Karamüezzinler Köyü - Karasu

Telefon : 0535.649 22 78

Faks : -

karasutelevizyonu@gmail.com

http://karasuacarlarlangozu.web.tv/

17 Eylül 2015

Nefis Lahmacun & Pide Kebap Salonu

longozacarlar

http://karasuacarlarlangozu.web.tv/

Acarlar Longozu – Longoz Nedir

Longoz Nedir? Longoz; tam olarak “sel basar ormanı” anlamına gelmektedir. Daha geniş bir ifade ile longoz, “yılın belli dönemlerinde taban suyunun yükselmesine bağlı olarak bataklık ve göllerde oluşan orman” demektir. Longozlar, kumullar nedeniyle denize ulaşamayan derelerin, bataklık alanda son bulması sonucu doğarlar.

Acarlar Longozu – Longoz Nedir

Acarlar Longozu ne yenir

Acarlar Longozu Hakkında Bilgi – Acarlar Longozu Tarihi

Kapladığı yaklaşık 1562 hektarlık alan ile dünyada ikinci sırada yer alan bir göl olan, Acarlar Longoz Gölü önemli bir göldür. mektedir. 1. Derece sit alanı olarak koruma altında bulunan Acarlar Longoz Gölü, yaz aylarında zaman zaman kurumaktadır. Bu durumun gerçekleştiği ve gölün sularının çekildiği dönemlerde, longozun toprakları köylüler tarafından tarım amaçlı olarak olarak kullanılmaktadır. Longozda, 30-35 çeşit çiçek ve bitki bulunmaktadır. Ayrıca, bölge, 100-150 kadar çeşide sahip hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Acarlar Longozunda Gezilecek Yerler

sakarya karasu

Acarlar Longozunda Yapılabilecek Aktiviteler

16 Kilometre uzunluğundaki Acarlar Longozu’nun 4 Kilometrelik kısmında tekneler ya da su bisikletleri ile dolaşılabilmektedir. Ziyaretçiler için bu yönde hizmetler (Tekne gezintileri, Su bisikleti turları) bulunmaktadır. Tur rehberleri eşliğinde tekne turları yapılmaktadır. Böylesi bir deneyim bölgeyi ziyaret edenlere şiddetle tavsiye edilmektedir.

İklim çeşidi özelliğinden ve sulak bölgede oluşundan dünyada ender rastlanan bazı çiçekleri burada görmek mümkündür. Su menekşesi, su lalesi ve rengârenk nilüfer misafirlere görsel şölen yaşatmaya hazır durumdadırlar. Eşsiz manzaraya dair fotoğraflar çekebilir, unutulmaz hatıralarınızın arasına bu muhteşem güzellikteki Acarlar Longozu’nu da katabilirsiniz.

Acarlar Longozuna Nasıl Gidilir – Acarlar Longozu Nerede

Acarlar Longozu nasıl gidilir

Sakarya’nın Kuzeyinde, Karasu ile Kaynarca arasında bir bölgede yer alan ve Karadeniz’e yaklaşık olarak 700 Metre uzaklıkta bulunan Acarlar Longoz Gölü’ne İhsaniye-Denizköy yolu üzerinden ulaşılabilmektedir.

Acarlar Longozunda Ne Yenir

Longozda yer alan ve yöresel yemekleri içeren bir menüsü bulunan Karasu Teras Restaurant – Yılmaz Sütçü restoranında yeme içme dinlenme gibi ihtiyaçların karşılanma imkanı mevcuttur.

Acarlar_Longozu,_Longoz_Acarlar

Video Eklenmemiş.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Firma Fotoğraf Galerisi

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN