...
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Kesinlikle yememeniz gereken 10 şey

Ana Sayfa » Haberler » Kesinlikle yememeniz gereken 10 şey
27 Şubat 2016
Kesinlikle yememeniz gereken 10 şey

Karşınıza red edemeyeceğiniz güzellikte bir teklif geldi. İnsansınız, düşünmeden eliniz bu güzel teklife uzanır. Ya sonra? Sinirler gerilir, sağlığınız elden gider, bir yeriniz bile şişebilir. İşte tam bu nedenle Diyetisyen Taylan Kümeli sağlığınızı düşünerek kesinlikle yememeniz gerekenleri sizin için sıraladı.

Acılı Arama

 “Sen yandın oğlum” diye sizi arayan ve kendine polis, savcı, asker tadı vermiş o acıtelefonları sakın yemeyin. Biliyorum acıyı seviyorsunuz ama bu kadarı da fazla!

Mesaj Bürüle

Önce size ‘Tebrikler Kazandın!’ diye mesaj atarlar, sonra kart bilginizi isterler, derken bi bakmışsınız paranızı tatlı tatlı, bürüle bürüle götürüyorlar. Dolandırıcıların bu zarfını yemeyin!

Frambuazlı Posta

Bu dünyada e-mailler olduğu gibi kötü mailler de var. Posta kutunuza gelen e-fatura mailine tıklamadan önce, her zaman ödediğiniz kurumdan gelip gelmediğinden emin olun. Öyle her postayı yemeyin. Şekeriniz fırlar.

Fakabastı

Dolandırıcılar kendilerine bankacı ve sigortacı süsü vererek sizi telefonda faka bastırmak isteyebilir. Hemen kuzu kuzu bilgilerinizi vermeyin! Çünkü hiçbir bankacı veya sigortacı sizden tüm kart bilgilerinizi istemez! Aman ha yemeyin! Sinire denk gelebilirsiniz.

 Elinin Köri

Eloğlu uyanık. Öyle körü körüne içinde ne olduğunu bilmediğiniz her  SMS’e , her e-postaya atlamayın. Dikkat edin dolandırıcıların yeni yöntemlerini sakın yemeyin. Yoksa bu işin sonu gastrit, reflü, ekşime.

 Elmalı Kart

Sizi bankadan arıyoruz derler. Sistem güncellemeleri yapıldığını söyleyerek sizden anne kızlık soyadınız, kart bilgileriniz ve T.C. kimlik numaranız başta olmak üzere tüm bilgilerinizi alırlar. Ne demişler: yarım elma, kart bilgimi alma.

Kazangibi

Öyle para kazanmışsınız gibi sizi tufaya getirmeye çalışan mesajları yemeyin. Önce“Tebrikler 10.000 TL kazandınız”, ardından, ödülünüzü almak için 05XX XXX XX XX numaralı telefonu arayınız derler. Sonra kart bilginizi isterler. Tam bir kazan-kaybet durumu. 

Savcı Böreği

Ben savcıyım, hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor diyerek sizi arayan kişilere sakın inanmayın!Unutmayın dolandırıcıların hamurunda çakallık var, onların bu yalanlarını sakın yemeyin!

 

Yalancı Dolma

Önce bir dolmaya bakarım dolma mı diye. Sonra sarana bakarım üçkağıtçı mı diye. Dolandırıcının elinden yiyeceğiniz her ‘tebrikler kazandınız’ SMS’i kalbe zarar, bütçeye ziyan. 

Param Bayıldı

Dolandırıcılara para bayılmak istemiyorsanız her postayı dikkatli okuyun, her SMS’e itibar etmeyin, her aramaya kanmayın. Canınız sıkılmasın, hayalleriniz yıkılmasın. 

SİZ BUNLARI SAKIN YEMEYİN! BU TİP DOLANDIRICILIKLARA KARŞI HER DAİM TETİKTE KALIN!
Dolandırıcıların polis, savcı, jandarma, bankacı, sigortacı, adı verdiği telefon aramalarını aman ha yemeyin! Yakınlarınızı da bu konuda uyarmayı aman ha unutmayın! Daha detaylı bilgi için hemen tıklayın!
İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

BTK’dan o telefonların satışına yasak geldi.

BTK’dan o telefonların satışına yasak geldi. BTK’dan o telefonların satışına yasak geldi Bilgi Teknolojileri ve İletişim

SATSO’dan ‘Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ Açıklaması.

SATSO’dan ‘Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ Açıklaması. SATSO’dan ‘Kimya Teknolojileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’

Karasu Sosyete Pazarı Açıldı.

Karasu Sosyete Pazarı Açıldı.Karasu Sosyete Pazarı Açıldı. Karasu’da 26 Ekim. Cuma günü faaliyete geçen

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN